Історія навчального закладу

1. Загальні відомості про заклад
       Людинський ліцей був  заснований  у 1902 році. 

2. Основні показники діяльності
       Педагогічний колектив Людинського ліцею спрямовує свою діяльність на забезпечення виконання навчальних програм  та забезпечення належного рівня організації навчально-виховного процесу.
       У 2007 році школа зайняла ІІІ місце в обласному конкурсі «Загальноосвітній навчальний заклад року».
3. Історія школи
        Школа в селі Людинь була заснована на початку XX століття. Історичні довідки підтверджують: дата введення в експлуатацію приміщення – 1902 рік. Це дерев’яне приміщення на той час було дуже просторе, бо могло вмістити і класні кімнати, і жиле приміщення для вчителів. Під час першої світової війни приміщення школи змінило своє призначення на госпіталь. Правда, разом із військовими могло лікуватись і місцеве населення, а навчання проводилось по найманих у людей квартирах: у Йосипа Козаковського, Літних, Коцових, Кузьминих. Нині не збереглася без змін ні одна будівля, де навчались діти у той час, крім  вищезгаданого приміщення школи.
          Після війни все стало на свої місця. В селі була вже восьмирічна школа, директором якої спочатку був до 1920 року пан Гуревич, а з 1920 року по 1939 рік – поляк Тадеуш П’єчак. Його дружина – Євгенія теж була вчителькою. Разом з ними в селі вчителювали пан Шостакевич, пан Шульчік, пані Заземська, пані Зімадська.
Школа, за спогадами старожилів села, потопала у морі найрізноманітніших квітів. У 1939 році, коли Німеччина напала на Польщу, пан Тадеуш, як офіцер запасу, був призваний на фронт. Відбулося возз’єднання західноукраїнських земель в єдину Україну. Змінився устрій. Поляки – вчителі покинули село. У 1940 році навчання у селі відновив місцевий вчитель – самоучка Іван Терентійович Хомич. Під своїм добродушним прізвиськом “Терешечко” він знайомий усьому дорослому населенню сіл Людині, Рудні, Партизанського. Знову у селі – початкове навчання, а з 1952 року школа перейшла до загального семирічного навчання. Розширилась матеріальна база. Під школу було забрано жилий будинок односельця, що був при Польщі солтисом (керівником адміністрації і територіального самоврядування на території сільської громади) Якова Верзуна, побудовано нове дерев’яне приміщення школи та його обійстя. Першим директором семирічки був Гомола Петро Григорович, за фахом вчитель математики. Згодом і нового добудованого приміщення школи було недостатньо. Для навчання дітей і далі орендувались квартири односельців. Наповнюваність класів була велика і діти вчились у дві зміни. На той час було по два – три паралельні класи. Біля школи висаджувались дерева, на клумбах милували око квіти. Незабаром в село стали приїжджати спеціалісти після учительських курсів та інститутів, які замінили повоєнних самоучок. Найдовше пропрацювали в школі Бахомент В. І. та Мисько М. М..  У 1962 році було здійснено перехід від семирічного навчання на загальне восьмирічне.
Наповнюваність в класах стала ще більшою. Після закінчення Руднянської та Партизанської початкових шкіл у Людинську приходило багато дітей. Постала гостра проблема будівництва нового приміщення. Влітку 1965 року в селі розпочалося будівництво нового цегляного приміщення господарським способом. Проводилось воно поетапно і затягнулося на довгі 19 років. Згодом половина сучасного цегляного приміщення була здана в експлуатацію, але діти вимушені були ще навчатись у старій дерев’яній школі.
        Велика Вітчизняна війна залишила багато білих плям в історії України. Були вони і в нас, на Поліссі. Одночасно у лісах діяли партизани-ковпаківці і партизани оунівці. Мертвих не судять, але подія, що відбулася одного осіннього дня 1944 року сколихнула всю округу: вбивство першої  депутатки Верховної Ради Української РСР від нашого села Килини Панасівни Хомич та її немовляти.
         У 1965 році на території Людині було поставлено пам’ятник жінці – героїні, а 18 квітня 1968 року
Постановою Верховної Ради УРСР №132/45 місцевій школі було присвоєно її ім’я.
         У 1985 році було завершено будівництво цегляного приміщення восьмирічної школи і вона набрала сучасного вигляду. Навчання дітей переведено в один корпус і проводилось в одну зміну. У серпні 1989 року Людинську неповну середню школу реформовано в середню, а 14 червня 1991 року вона дала дорогу в життя першим 17 випускникам. Наступний випуск пам’ятний тим, що двоє десятикласників закінчили школу зі срібними медалями: Віднічук Галина Федеївна та Скаржинець Сергій Миколайович.
          Першого травня 2003 року в Людинській ЗОШ був введений у дію комп’ютерний клас. В жовтні 2011 року за результативну підготовку учнів школи до обласних предметних олімпіад та за зайняте І місце в обласному і 4 місце в республіканському турі конкурсу-захисту МАН школа нагороджена мультимедійним комплексом.    27 грудня 2011 року в школі побудовано і введено в експлуатацію найбільший за площею в області серед сільських шкіл спортивний зал з усім необхідним обладнанням, медичним пунктом, музично-підсилюючою апаратурою для проведення спортивних масових заходів, занять з аеробіки, спортивним інвентарем. У серпні 2022 року назву навчальгного закладу було змінено на Людинський ліцей.

ОСТАВИТЬ ЗАЯВКУ

Спасибо! Наши менеджеры свяжутся с Вами в ближайшее время!