Як навчити дитину захищатися від кібербулінгу?

Кібербулінг, або булінг в Інтернеті – це умисне цькування людиною або групою людей певної особи в Інтернет-просторі, як правило, протягом тривалого часу.

Мета кібербулінгу може відрізнятися в залежності від його форми, однак в будь-якому випадку вона пов’язана із завданням шкоди іншій людині – у першу чергу, психологічної, однак шкода може бути й матеріальною або фізичною, якщо насильство з онлайн-середовища перейде у реальну площину.

Ознаки, які вказують на те, що дитина страждає від кібербулінгу:

– дитина стала менше спілкуватися з друзями та родиною;

– швидко перевіряє повідомлення, швидко перемикає екран або зовсім його вимикає, стала менше часу проводити в Інтернеті;

– уникає відвідування школи та відмовляється від занять улюбленою справою чи інших видів діяльності;

– знизилася самооцінка або впевненість;

– з’явилося відчуття тривоги, смутку, збентеження, гніву, для яких, здавалося б, немає підстав;

– відбувається часта зміна настрою, поведінки, заподіяння собі шкоди та думки про це.

 

Як навити дитину захищатися?

  1. Поговоріть з дитиною та скажіть, що це – не її вина.

Явище кібербулінгу говорить більше про кривдників, ніж про постраждалих. Похваліть дитину за те, що вона вчинила правильно, сказавши вам про цю ситуацію, та запевніть, що разом ви зможете з цим впоратися.

 

  1. Не ускладнюйте.

Не обмежуйте доступ до Інтернету та не забирайте гаджети у дитини – це може погіршити ситуацію та викликати ще більше занепокоєння.

 

  1. Навчіть свою дитину не реагувати на залякування.

Іноді реакція у відповідь – це саме те, чого чекає кривдник/-ця, тому що це дає йому/їй владу та перевагу над постраждалим. Ігнорування в цій ситуації також може бути рішенням. Розкажіть, що дитина може припинити спілкування, якщо почувається некомфортно.

 

  1. Розкажіть про важливість захисту особистої інформації та перевірте налаштування приватності у соціальних мережах.

Сторінка дитини у соціальних мережах має бути закритою, містити мінімум особистої інформації та бути відкритою лише для тих, кого дитина знає у реальному житті. Поговоріть про це з дитиною та заохочуйте її зберігати інформацію про себе та не ділитися нею в мережі.

 

  1. Навчіть зерігати докази.

Знімки екрана з загрозливими повідомленнями, зображеннями та текстами можуть бути використані як доказ, особливо коли ситуація не припиняється.

 

  1. Допоможіть дитині заблокувати кібербулера.

Більшість програм та соціальних мереж дозволяють заблокувати повідомлення, коментарі, фотографії з відміткою чи тексти від конкретних людей. Скористайтеся цим та повідомте службу підтримки мережі про це.

 

Вживайте рішучих дій. Якщо ви скористалися всіма перерахованими порадами, але атаки не припиняються – варто звернутися з цим питанням до поліції (ювенальної превенції або кібер-поліції) номер гарячої лінії – 0 800 505 170.

ОСТАВИТЬ ЗАЯВКУ

Спасибо! Наши менеджеры свяжутся с Вами в ближайшее время!